Człowiek najlepiej uczy się poprzez doświadczanie. Dlatego chłopcy z klasy pierwszej i drugiej wybrali się na pieszą wycieczkę na pocztę.

Jej celem było wysłanie listów, które uczniowie samodzielnie napisali, włożyli do kopert i zaadresowali. W wyprawie towarzyszyła im również klasa startowa.

Najbliższa placówka pocztowa znajdująca się w pobliżu szkoły jest oddalona o około 2 kilometry (w Swarzędzu). W praktyce okazało się jednak, że wielkość ta dotyczy jazdy samochodem w linii prostej. Krokomierz włączony przez jednego z nauczycieli, po powrocie do „Skrzydeł” pokazał, że przebyli drogę aż 8 kilometrów! Wszyscy poradzili sobie doskonale, podczas drogi nawet nikt nie marudził.

Oprócz obowiązków chłopcy mieli też czas wolny, który spędzili na nowo wybudowanym placu zabaw. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zmęczeni, ale i zadowoleni.