W ramach zajęć technicznych chłopcy z klasy szóstej konstruowali w grupach model pojazdu z materiałów recyklingowych.

Po zakończeniu budowy zorganizowali zawody, które miały na celu wyłonienie najszybszego wehikułu.

Kadłuby pojazdów zbudowane były ze zużytych butelek PET lub puszek aluminiowych. Uczniowie używając kleju na gorąco przymocowali do nich baterie 9V oraz silniczki wymontowane ze starych napędów CD-ROM. Koła wykonali z plastikowych nakrętek połączonych za pomocą słomek oraz patyczków do szaszłyków. Ostatni etap montażu obejmował przygotowanie turbiny, której łopatki zostały wycięte z górnej części butelki i uformowane w wysokiej temperaturze nad płomieniem świeczki.

Długi korytarz szkolny idealnie nadawał się do przeprowadzenia wyścigu. Chłopcy stworzyli prowizoryczny tor, a następnie przetestowali działanie swoich maszyn. Pojedynek wzbudził wiele pozytywnych emocji, zainteresował innych nauczycieli oraz dzieci z młodszych klas. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się pojazd grupy, w której skład wchodzili Zachariasz Tylkowski, Jan PolechońskiIgnacy Gogulski.

[gdlr_video url=”https://youtu.be/pcVeKR7kB9c”]

Uczniowie mieli okazję wykorzystać poznaną wiedzę i umiejętności w praktyce. Włożyli sporo wysiłku w wykonanie zadania, a ich zaangażowanie zostało docenione przez prowadzącego zajęcia i nagrodzone odpowiednim stopniem. Podziwiamy prace szóstoklasistów i wierzymy, że doświadczenie to zaprocentuje w przyszłości.