BIULETYN nr 2/09/2020/2021

Biuletyn na stronie www
Miło nam poinformować, że od tego tygodnia będą mogli Państwo przeczytać szkolny biuletyn również na stronie internetowej szkoły pod adresem: www.skrzydla.edu.pl/biuletyn

Nawigacja – spotkanie dla nowych Rodzin
Dziękujemy za udział w spotkaniu dla nowych Rodzin. Osoby nieobecne mogą otrzymać dostęp do nagrania z tego wydarzenia. W tym celu prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły na adres: piotr.lawniczak@skrzydla.edu.pl

Msza Święta i spowiedź w szkole
Jak co tydzień w poniedziałek od godz. 9:00 będzie w szkole okazji do Spowiedzi Św., a o godz. 10:20 zostanie odprawiona katechetyczna Msza Święta.

Zakup śpiewników do kaplicy szkolnej
Planujemy zakup kompletu 20 śpiewników do szkolnej kaplicy. Spośród dostępnych pozycji ks. Stanisław Urmański rekomenduje śpiewnik ks. Jana Siedleckiego: https://liturgiczny.pl/spiewnik-ks-jana-siedleckiego
Inwestycja jest dość kosztowna, a ponieważ służyć będzie nie tylko uczniom Szkoły, ale wszystkim odwiedzającym naszą kaplicę, dlatego prosimy Państwa o wsparcie finansowe. Okazjonalną cegiełkę można nabyć dokonując wpłaty na konto w mBanku o numerze: 89 1140 2004 0000 3202 7977 7703 (Piotr Ławniczak), tytułem: „Śpiewniki – darowizna”. Z góry bardzo dziękujemy!

Program wychowawczy Leader100 dla klas 1-8
Zachęcamy rodziców do korzystania z portalu Leader100. Za jego pośrednictwem można sprawdzić informacje na temat bieżącej “Kompetencji Miesiąca”, oraz pobrać bezpłatne materiały do pracy z dzieckiem w domu.
Adres: www.leader100.pl
Login dla wszystkich rodziców: a1706hx, hasło: 7207

Sprzątanie świata – 18 września
W piątek 18 września w Skrzydłach planowaliśmy zorganizowanie akcji “Sprzątanie świata”. Niestety z uwagi na koronawirusa miasto nie przekaże nam worków i rękawic, a także nie odbierze zebranych przez uczniów śmieci. Rozważamy alternatywne rozwiązanie, aby chłopcy mogli jednak zadbać o okolicę szkoły. Tym bardziej, że hasłem programu wychowawczego na wrzesień jest PORZĄDEK.

Dodatkowe lekcje i zajęcia pozalekcyjne
Kompletna lista dostępna jest: TUTAJ (aktualizowana na bieżąco)
Opłaty
Rodzice zapisują dzieci na cały miesiąc z góry (niezależnie od faktycznej obecności dziecka), a płatność za zajęcia będzie doliczana do noty finansowej. Tylko odwołanie zajęć przez prowadzącego lub okres ferii powodują proporcjonalne zmniejszenie wysokości opłaty.
Zapisy prowadzi p. Kamila Jerzyk poprzez e-mail: sekretariat@skrzydla.edu.pl

Logopedyczne badanie przesiewowe
Z uwagi na potrzebę dostosowania pomieszczenia, w którym będą odbywały się zajęcia logopedyczne do wymagań prowadzącej p. Jolanty Kaczmarek, badania przesiewowe zostaną przeprowadzone tydzień później, czyli we wtorek 15 września.

Pierwsze zajęcia logopedyczne odbędą się we wtorek 22 września. Koszt jednego, indywidualnego zajęcia (30 minut) – 35 zł; koszt jednego zajęcia w parach (30 minut) – 30 zł. Dzieci na zajęciach w parach będą łączone wg tej samej wady wymowy. Rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w zajęciach prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: sekretariat@skrzydla.edu.pl

Stałe dyżury dyrektora
Istnieje możliwość spotkania z dyrektorem szkoły w ramach stałych dyżurów w poniedziałek w godzinach 15:30-17:00 oraz w piątek w godzi. 7:30-8:00. Celem dyżuru jest usprawnienie komunikacji – mogą Państwo porozmawiać z dyrektorem w dowolnej sprawie. W reżimie sanitarnym rekomendujemy korzystanie z aplikacji Zoom lub rozmowę na terenie rekreacji przed szkołą. Prosimy o umawianie się na spotkanie bezpośrednio z dyrektorem szkoły: piotr.lawniczak@skrzydla.edu.pl

Wpłaty na wyprawkę
Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na wyprawkę. Kwotę 300 zł za ucznia można wpłacić w całości albo podzielić na raty: dwie (do 30 września i 31 stycznia) lub trzy (do 30 września, 30 listopada i 26 lutego). Powyższą składkę można wpłacać gotówką w sekretariacie szkoły lub na konto:
mBank nr 94 1140 2004 0000 3002 7788 8151 (Piotr Ławniczak) z opisem: ”WYPRAWKA, Imię i nazwisko ucznia, klasa”.

NUMERY ARCHIWALNE