BIULETYN nr 7/10/2020/2021

Biuletyn na stronie www
Biuletyn Skrzydeł również na stronie: www.skrzydla.edu.pl/biuletyn

Dzień Edukacji Narodowej – podziękowania
Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, kwiaty i upominki otrzymane od Rodziców i uczniów, choć i tak największą przyjemnością i przywilejem jest możliwość pracy z Państwa synami.
Dziękujemy również uczniom klas 6-7, którzy przygotowali niespodziankę dla nauczycieli oraz młodszych kolegów i poprowadzili 3 lekcje w klasach 0-5. Chłopcy na własnej skórze przekonali się, że nie jest to łatwe zadanie. 🙂

Bractwa – aktualne informacje
Kończy się zbiórka kasztanów i żołędzi dla podopiecznych Azylu dla Żubrów w Szewcach. Do tej pory Bractwa zebrały łącznie ponad 300 kg pożywienia dla żubrów! Delegaci wyłonionego w piątek, 16 października, zwycięskiego Bractwa pojadą do Azylu przekazać żubrom uzbierane smakołyki.

Żetony dla bractw będą nadal przyznawane za:
– braterstwo okazywane młodszym i starszym kolegom. Tutorzy będą pytać o to na rozmowach z podopiecznymi i przyznawać żetony tym, którzy pomagają innym. Kryteria: pomoc musi być bezinteresowna i w słusznej sprawie.
– najlepszą pracę na lekcji. Chodzi nie tylko o dobre wyniki w nauce, ale także o umożliwianie nauki kolegom.

Już dziś długo wyczekiwana przez Bractwo Żubra nagroda za pracę we wrześniu: Noc w Szkole! Start od godz. 18:00.

Samorząd uczniowski – wyniki głosowania
Z radością informujemy, że Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, już drugi rok z rzędu, został Piotr Kwiczor z klasy 8, natomiast Zastępcą Przewodniczącego Ludomir Jabłoński z klasy 7. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich Rodzicom oraz życzymy wielu sukcesów. Jako społeczność szkolna mamy nadzieję na wiele ciekawych inicjatyw samorządowych. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Iwona Łukaszewicz.

Harmonogram pełnienia dyżurów przez uczniów (październik-listopad)
Funkcję dyżurnego szkolnego pełnią uczniowie z klas 4-6.
Link do harmonogramu: TUTAJ

Milion dzieci modli się na różańcu
Szkoła Skrzydła bierze udział w modlitewnej kampanii organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W poniedziałek 19 października chłopcy wraz z innymi dziećmi na całym świecie będą modlić się na różańcu dla jedności i pokoju.
Więcej informacji na stronie: www.modlitwamilionadzieci.pl

Konkurs – Zostań Mistrzem Czytelnictwa
Uczniowie z klas 1-6 biorą udział w ogólnopolskiej akcji Zostań Mistrzem Czytelnictwa, organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli, która prowadzi także stronę www.lektar.pl, promującą wartościowe książki. Życzymy powodzenia! Więcej informacji chłopcy otrzymają od pani Judyty Tachasiuk.

Msza Święta i spowiedź w szkole
Jak co tydzień, w poniedziałek od godz. 9:00 będzie w szkole okazja do Spowiedzi Św., a o godz. 10:20 ks. Stanisław Urmański odprawi katechetyczną Mszę Świętą.

Beatyfikacja Carlo Acutisa
W miniony poniedziałek chłopcy obejrzeli i omówili ze swoimi wychowawcami nagranie z sobotniej uroczystość beatyfikacji Carlo Acutisa. Skróconą wersję nagrania z uroczystości można obejrzeć TUTAJ. Postać Carlo będzie nas nadal inspirować w działaniach wychowawczych przez resztę roku szkolnego. Będziemy też korzystać z możliwości polecania Błogosławionemu Carlo naszych intencji.

Zakup śpiewników do kaplicy szkolnej
Zebraliśmy już środki na zakup 10 z 20 śpiewników do szkolnej kaplicy rekomendowanych przez ks. Stanisława. Dziękujemy za wszystkie wpłaty!
Link do oferty: TUTAJ
Okazjonalną cegiełkę można nabyć dokonując wpłaty na konto w mBanku o numerze: 89 1140 2004 0000 3202 7977 7703 (Piotr Ławniczak), tytułem: „Śpiewniki – darowizna”.

Program wychowawczy na październik: BRATERSTWO
Tematy: solidarność, koleżeństwo, pomoc innym
Zachęcamy rodziców do korzystania z portalu Leader100. Za jego pośrednictwem można sprawdzić informacje na temat bieżącej “Kompetencji Miesiąca”, oraz pobrać bezpłatne materiały do pracy z dzieckiem w domu.
Adres: www.leader100.pl
Login dla wszystkich rodziców: a1706hx, hasło: 7207

Ankiety Tutoringu Rodzinnego
Prosimy o wypełnienie przez każdego z Rodziców osobno Ankiety Tutoringowej po spotkaniu. Ankieta jest dostępna: TUTAJ

Lista zajęć: TUTAJ
Stan zapisów na poszczególne zajęcia: TUTAJ
Opłaty
Rodzice zapisują synów na cały miesiąc z góry (niezależnie od faktycznej obecności dziecka), a płatność za zajęcia będzie doliczana do noty finansowej. Tylko odwołanie zajęć przez prowadzącego lub okres ferii powodują proporcjonalne zmniejszenie wysokości opłaty.
Zapisy prowadzi p. Kamila Jerzyk poprzez e-mail: sekretariat@skrzydla.edu.pl

Stałe dyżury dyrektora
Zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrektorem szkoły w ramach stałych dyżurów w poniedziałek w godzinach 15:30-17:00 oraz w piątek w godz. 7:30-8:00. Celem dyżuru jest usprawnienie komunikacji – mogą Państwo porozmawiać z dyrektorem w dowolnej sprawie. Prosimy o umawianie się na spotkanie bezpośrednio z dyrektorem szkoły: piotr.lawniczak@skrzydla.edu.pl

Wpłaty na wyprawkę
Minął termin pierwszej raty na wyprawkę – dziękujemy za terminowe wpłaty. Kwotę 300 zł za ucznia można wpłacić w całości albo podzielić na raty: dwie (do 30 września i 31 stycznia) lub trzy (do 30 września, 30 listopada i 26 lutego). Powyższą składkę można wpłacać gotówką w sekretariacie szkoły lub na konto:
mBank nr 94 1140 2004 0000 3002 7788 8151 (Piotr Ławniczak) z opisem: ”WYPRAWKA, Imię i nazwisko ucznia, klasa”.