15 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Robotyki organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Na wydarzenie składały się wykłady teoretyczne, w czasie których słuchacze uczyli się metod sztucznej inteligencji zastosowanych w robotyce oraz poznawali czujniki wykorzystywane w tej dziedzinie naukowej. Odbył się również wykład praktyczny, w czasie którego studenci Świętokrzyskiej Politechniki przedstawili łazika marsjańskiego, omówili jego budowę oraz pokazali jego możliwości. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wystawa robotów, w czasie których uczniowie stawali do różnych konkurencji z robotami, np. kółko i krzyżyk, ustawianie wzorów z kostek.