podciaganiePo wielotygodniowych przygotowaniach oraz po klasowych eliminacjach do II Mistrzostw Szkoły w podciąganiu na drążku, które odbyły się we wtorek 24 stycznia, zakwalifikowało się ośmiu uczniów.

Lista zakwalifikowanych prezentuje się następująco:

Klasa IV:

• Piotr Kwiczor
  • Wojciech Mirkowski
  • Jędrzej Staniewski

Klasa V:

• Michał Zimniewicz

Klasa VI:

• Antoni Krzyżaniak
  • Ignacy Gogulski
  • Antoni Staniewski
  • Zachariasz Tylkowski

Podczas fazy finałowej nie zabrakło też uczniów klasy IV, którzy już tradycyjnie zagrzewali do walki swoich kolegów.

Po przywitaniu uczestników oraz przeczytaniu regulaminu obowiązującego podczas mistrzostw rozpoczęła się rywalizacja. Jako pierwsi rozpoczęli najmłodsi chłopcy.

Sędzią pomocniczym był Antoni Mirkowski, uczeń klasy VI, który z wysokości dziesiątego szczebla drabinki sprawdzał czy uczestnicy na pewno przestrzegają czwartego punktu regulaminu, a mianowicie „aby podbródek znalazł się nad drążkiem”.

Drugi rok z rzędu zdecydowanym mistrzem w podciąganiu na drążku okazał się Antoni Staniewski osiągając wynik piętnastu podciągnięć. Drugi z wynikiem dziewięciu podciągnięć był Zachariasz Tylkowski. Trzecie miejsce przypadło Antoniemu Krzyżaniakowi, czwarte Jędrzejowi Staniewskiemu, piąte Piotrowi Kwiczorowi oraz szóste ex aequo dla Ignacego Gogulskiego oraz Michała Zimniewicza, którzy osiągnęli wynik trzech pełnych podciągnięć.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

podciaganie