IMG_20170125_101926Tuż przed  feriami, chłopcy z klasy III i IV odwiedzili Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab w Poznaniu. Jeden z uczniów klasy trzeciej zrelacjonował to, co widział na miejscu.

Celem wyjazdu było zapoznanie z budową i konstrukcją samochodów, jak również uświadomienie uczniów o potrzebie bezpiecznego poruszania się po drodze i skutkach, jakie mogą wystąpić, w razie nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego.

Poniżej znajduje się relacja ucznia klasy trzeciej:

() Gdy przyjechaliśmy na miejsce, podzieliliśmy się na dwie grupy. Każdy z nas dostał specjalny bilet, przy pomocy którego mogliśmy przechodzić przez różne bramki i korzystać z niektórych atrakcji. Na początku poszliśmy do sali, w której przypomnieliśmy sobie, jak przechodzić przez jezdnię i prawidłowo zapinać pasy w samochodzie. Następnie przeszliśmy do drugiej sali, w której pani pokazała nam, jak działa skrzynia biegów. W kolejnej sali rozmawialiśmy o oponach letnich i zimowych. Znajdował się też tam symulator z kierownicą i biegami. Potem ważyliśmy się na specjalnej wadze, która pokazywała, ile byśmy ważyli, gdyby samochód zahamował, jadąc z prędkością 50 km na godzinę. Wycieczka była bardzo fajna i pouczająca.