kangurW czwartek 16 marca 2017 roku około 350 tysięcy uczniów w Polsce przystąpiło do konkursu matematycznego Kangur.

Szkołę Skrzydła reprezentowało w tej edycji prawie 50 chłopców w kategoriach MALUCH (III i IV klasa) i BENIAMIN (V i VI klasa).

Z pewnością jest to największy konkurs promujący matematykę. Jego formuła uwzględnia budowanie strategii, gdyż za błędne odpowiedzi przyznawane są ujemne punkty. Duża ilość zadań na podobnym poziomie lepiej weryfikuje wiedzę uczniów. Dodatkowo spora ilość zagadek podnosi atrakcyjność zawodów.

Test składa się z około 30 pytań za 3, 4 lub 5 punktów i trwa 75 minut. Na koniec należy zakodować swoją kartę odpowiedzi co często stanowi utrudnienie dla najmłodszych.

Na wyniki konkursu trzeba poczekać do 9 maja. W zeszłym roku mieliśmy aż CZTERECH WYRÓŻNIONYCH chłopców. Zobaczymy jak będzie tym razem.