logo-konkursu-matematycznego-pangea.600W piątek 3 marca chętni uczniowie Szkoły Podstawowej Skrzydła wzięli udział w etapie szkolnym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2017.

Konkurs Matematyczny Pangea do roku 2013 funkcjonował jako MMC (ang. Meridian Mathematic Competition). Patronem merytorycznym zawodów jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach, na Litwie oraz Węgrzech. W ostatniej krajowej edycji wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół.

Przygotowania pełne były niepokoju ze względu na dużą trudność zadań. Uczniowie nie mieli pewności jak wypadną napisane przez nich prace. Dziś wiadomo już, że chłopcy osiągnęli bardzo dobre wyniki, a trzech z nich awansowało do finału we Wrocławiu. Uzyskali oni maksymalny wynik – 30 punktów!

Do etapu finałowego zakwalifikowali się:

• Antoni Staniewski (VI klasa)
  • Teofil Stefko (IV klasa)
  • Stefan Słomian (IV klasa)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i namawiamy do przygotowań w przyszłym roku. Za naszych finalistów trzymamy kciuki już w najbliższy poniedziałek 10 kwietnia.