4 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki.
Dwa dni wcześniej mieliśmy losowanie w klasach, kto komu przygotuje w tajemnicy prezent. Założenie było takie, że prezenty robimy własnoręcznie. Mogły to być życzenia, zabawki, a nawet gra planszowa.
Nasze spotkanie rozpoczęło się po Mszy Świętej od podziału całej szkoły na cztery Gildie: Piekarzy, Garncarzy, Kowali i Szewców. Przyjęliśmy zasadę, że w każdej Gildii znajdują się uczniowie z wszystkich klas tak, żeby się nawzajem wspierali i opiekowali. Po wybraniu liderów opiekunowie Gildii w osobach Panów: Artura Kwiatkowskiego, Pawła Szymańskiego, Bartosza Misiewicza i Jana Stefaniaka poprowadzili swoje grupy na szlak biegu ulicznego i turnieju zręcznościowego .
Bieg zorganizowaliśmy w najbliższej okolicy szkoły. Na każdym punkcie opiekunowie wręczali do wykonania zadania. Były to krzyżówka, tekst w alfabecie Morse’a, zadanie namalowania portretu naszego bohatera, prosty szyfrogram i życzenia dla swoich rodziców . W tym czasie trwał także konkurs zręcznościowy: rzuty do kosza, turniej warcabowy, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez użycia rąk, noszenie kostki do gry na łyżce w zębach a na koniec wyławianie przedmiotów z miski z wodą także bez użycia rąk. Szczególnie dużo śmiechu było przy jedzeniu jabłka…
Po podliczeniu wszystkich za i przeciw wygrali Garncarze. W nagrodę to oni ubiorą naszą szkolna choinkę. Przyznaliśmy jednak dwa pierwsze miejsca bo Piekarze byli bardzo blisko.
Po ogłoszeniu wyników przekazaliśmy wszystkim Gildiom pudła pełne łakoci do podziału.
Potem nadeszła chwila rozdania prezentów.
Do zobaczenia za rok! Nie zapomnijcie o życzeniach dla rodziców!

2015_mikolajki1

2015_mikolajki3