We wtorek, 10 listopada, odbyły się szkolne obchody Święta Niepodległości. Klasy 1-3 zwiedzały Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli.

W tym czasie klasy 4 i 5 udały się na pieszą wycieczkę do Aeroklubu Poznańskiego. Około pięciokilometrowa trasa wiodła głównie przez las, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Rajd miał wysoce patriotyczny charakter. Uczniowie licznie przyozdobili swoje ubrania kokardami narodowymi lub biało-czerwonymi opaskami. Mieliśmy również flagę, która dumnie powiewała nad naszymi głowami.

Największą atrakcją była oczywiście wizyta w Aeroklubie, gdzie chłopcy mogli posłuchać ciekawych opowieści związanych z działalnością lotniczą, obejrzeć samoloty z bliska, a nawet zasiąść za ich sterami. Równie interesująca okazała się wizyta w pracowni modelarskiej, gdzie wiernie odwzorowane modele samolotów (wszystkie zdalnie sterowane) wisiały pod sufitem. W czasie przemarszu na lotnisko,jak i również z powrotem do szkoły chłopcy, podzieleni na drużyny, brali udział w patriotyczno-niepodległościowym quizie. Każda grupa otrzymała zestaw zadań oraz pytań, na które odpowiedzi musiała odszukać w przygotowanych materiałach pomocniczych rozdawanych na każdej przerwie.

Była to świetna okazja by poznać lub przypomnieć sobie o burzliwej drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz porozmawiać o symbolach narodowych. Liczyła się nie tylko szybkość czytania ze zrozumieniem, ale również spostrzegawcze oko oraz umiejętność dedukcyjnego myślenia.

Opiekunowie:
Paweł Szymański
Bartosz Misiewicz

2015_rajd-niepodl1

2015_rajd-niepodl2 2015_rajd-niepodl3 2015_rajd-niepodl4 2015_rajd-niepodl5 2015_rajd-niepodl6 2015_rajd-niepodl7 2015_rajd-niepodl8 2015_rajd-niepodl9 2015_rajd-niepodl10