konferencja-razemczyosobno-5-03-16Dnia 5 marca w Grodzisku Mazowieckim odbyła się konferencja pt. „Razem czy osobno? Edukacja zróżnicowana w XXI wieku.” Jej organizatorami były dwie szkoły Sternika – Promienie i Azymut. Nie mogło tam zabraknąć również przedstawiciela Skrzydeł. W sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim pojawił się pan Piotr Ławniczak – nauczyciel zajęć komputerowych.

Gościem specjalnym konferencji był dr Jaume Camps y Bansell z Wydziału Pedagogicznego Międzynarodowego Uniwersytetu Katalonii w Barcelonie oraz dr Monika Jakubowska z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Poza nimi głos zabrała też pani Dobrochna Lama, vice prezes European Association Single-Sex Education.

W trakcie prelekcji przedstawione zostały najnowsze wyniki badań, wg których szkoły jednopłciowe nie są gorsze w żadnym obszarze od szkół koedukacyjnych. Separacja ze względu na płeć wpisuje się w wypróbowany i uznany na świecie model edukacji spersonalizowanej. Ponadto szkoły zróżnicowane pozytywnie wpływają na wychowanie uczniów i są liderami edukacji zapewniającej równość praw.

Konferencja zakończyła się wystąpieniem trojga rodziców, których dzieci uczą się w szkołach Sternika na terenie Warszawy i okolic. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami oraz potwierdzili dokonanie właściwego wyboru placówki.