kosciol_rusaW miniony czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej Skrzydła, a konkretnie klasa III, uczestniczyli w jednodniowych rekolekcjach wielkopostnych przygotowanych przez swojego katechetę, pana Antona Grimę.

Wydarzenie miało miejsce w Parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty na Osiedlu Rusa w Poznaniu. Był to czas niesamowity i pełen wspaniałych wrażeń.

Dzień rekolekcyjny rozpoczął się od krótkiej modlitwy w kościele (głównie przypomnienia pacierza). Później cała grupa udała się do salek w części sąsiadującej z kościołem. Gwoździem programu była niespodzianka – wspólne przygotowywanie pizzy. Po krótkim instruktarzu pana Antona każda z trzyosobowych grup, na które byli podzieleni uczniowie, przyrządziła ciasto. Chłopcy oglądali też bardzo ciekawy film o Mojżeszu, pt. ”Władca Egiptu.”, który uświadomił im, że „królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła do trzech miar mąki, aż to się wszystko zakwasiło” podobnie jak ciasto do ich pizzy.

IF

Może zacznijmy od przeczytania przepisu…

W przerwie filmu odbyła się degustacja upieczonej pizzy. Kolejnym punktem programu była pogadanka połączona z krótką dramą ewangelizacyjną. Było też nawiązanie do Ewangelii, gdzie Pan Jezus rozmnożył dla kilku tysięcy ludzi chleb i parę ryb, które uprzednio dostał od małego chłopca. Oprócz duchowej strawy była więc, też strawa w rozumieniu dosłownym oraz wspaniała zabawa na przerwach przy „piłkarzykach”, „cymbergaju” i tenisie stołowym. Zwieńczeniem dnia była Msza Święta w której uczestniczyła cała klasa wraz z nauczycielami. Część chłopców służyła jako ministranci.

Msza Święta

W drodze powrotnej na twarzach uczniów widać było niezwykłą radość i zadowolenie. Ten dzień uczniowie, ale też opiekujący się nimi nauczyciele: Anton Grima, Artur Kwiatkowski i Piotr Ławniczak, zapamiętają zapewne na bardzo długo. Dziękujemy za niezwykły pomysł i przygotowanie tych rekolekcji panu Antonowi Grimie oraz panu Piotrowi Ławniczakowi, który służył fachową pomocą i opieką podczas wyjścia na tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Prezentacja efektów wspólnej pracy