bieg jonca 2017Tradycyjnie, na początku kwietnia, Szkoła „Skrzydła” wzięła udział w 7. edycji Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP.

Skąd wziął się pomysł na takie zawody? Impreza organizowana jest przez szkołę ojców Pijarów w celu rozruszania młodszych i starszych, zarówno dzieci jak i nauczycieli, a także rodziców. Bieg ten został stworzony ku pamięci ojca Józefa Jońca SP, zakonnika, kapłana i wychowawcy dzieci i młodzieży, wybitnego społecznika, który pracował na rzecz uaktywnienia młodych ludzi przez sport. Motto biegu to nazwa programu edukacyjno-wychowawczego, który opracował i koordynował ojciec Józef Joniec.

Zakonnik był również wyjątkowo zaangażowany w projekt „Katyń… ocalić od zapomnienia”, mający na celu upamiętnienie polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. To właśnie udział w tym projekcie zaprowadziło o. Józefa na pokład prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Szkoła pijarska w Poznaniu postanowiła uczcić pamięć o zmarłym organizując cyklicznie bieg jego imienia, uznając, że jest to najlepszy sposób kontynuowania jego dzieła jakim było promowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała uczestników biegu, ale wśród chłopców dominował zapał do osiągnięcia celu jakim było dobiegnięcie do mety, sprawdzenie się i pokonanie swoich słabości. Większość uczniów, którzy podjęli trud zmierzenia się z dystansem adekwatnym do swojego wieku (kl. 1-4 – 500 m, kl. 5-6 – 1000 m) ustanowiło swoje rekordy życiowe lub nawet je poprawiło.

Jędrzej Staniewski z klasy czwartej ustanowił nowy rekord szkoły na dystansie 500 metrów, osiągając wynik 2 minuty i 11 sekund. Zajął tym samym wysokie – 4 miejsce w swojej kategorii.

Wśród chłopców znalazło się dwóch śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z niestandardowymi dystansami. Antoni Krzyżaniak biegł na dystansie 1500 metrów, a Piotr Piechocki na dystansie 3000 metrów. Obaj uzyskali bardzo dobre wyniki.

Wszystkie wyniki można znaleźć na szkolnej tablicy sportowej lub bezpośrednio na stronie Biegu o. Jońca, klikając TUTAJ.

Ogromne gratulacje i podziękowania za podjęty wysiłek, wspaniałe wyniki, a także za godne reprezentowanie Szkoły „Skrzydła” należą się wszystkim biegaczom!