IMG_20161024_121108W związku z 15. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, który odbywał się w Poznaniu, Szkoła Skrzydła postanowiła przyłączyć się do wydarzenia i w ten sposób przyczynić do popularyzacji twórczości tego kompozytora.

Każdego dnia przez cały tydzień, uczniowie klas 0-III otrzymywali po jednym fragmencie konturu skrzypiec, a zadaniem uczniów było je pokolorować i przykleić we wskazanym miejscu na kartce papieru.

W piątek 28 października odbyły się zajęcia zorganizowane przez nauczyciela muzyki, pana Szymona Dobrzyńskiego, podczas których chłopcy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z tym instrumentem. Poza tym mieli okazję usłyszeć brzmienie skrzypiec w trakcie wykonywania utworu zaprezentowanego przez ich kolegę z III klasy – Jana Rutkowskiego.

Klasy IV-VI otrzymały natomiast logogryf, który zawierał dziesięć pytań powiązanych tematycznie z osobą Henryka Wieniawskiego (każdego dnia po 2 pytania). Podsumowanie prac uczniów odbyło się podczas lekcji muzyki.