W niedzielę 10 grudnia o godz. 18:00 chętni uczniowie ze Szkoły „Skrzydła” udali się na stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie odbywał się mecz Lech Poznań – Cracovia Kraków.

W ramach akcji „Kibicuj z klasą” ponad 40 chłopców pod opieką panów Piotra Ławniczaka, Bartosza Misiewicza, Bartosz Michalskiego, Szymona Dobrzyńskiego oraz kilku ojców obejrzało spotkanie ekstraklasy.

Radość była podwójna gdyż spotkanie zakończyło się korzystnym rezultatem 1:0 dla Lecha Poznań. Dla wielu chłopców było to ogromne przeżycie. Kilkoro rodziców, a nawet jeden z uczniów, napisali kilka słów na temat tego wydarzenia:

Pragniemy podziękować Panu oraz Wszystkim Pozostałym Nauczycielom i Opiekunom biorącym udział we wczorajszym wydarzeniu za zorganizowanie wyprawy na mecz, która była dla chłopaków wspaniałym przeżyciem i niezapomnianą przygodą. Ryszard jest bardzo zadowolony i dumny z możliwości kibicowania Lechowi „na żywo”.

Rodzice Rysia

Szymon był zachwycony, to było jego pierwsze wyjście na stadion w Poznaniu i w ogóle pierwszy mecz na żywo. Jeszcze przed wyjazdem mówił nam, że bardzo się cieszy na to wyjście. Po powrocie bardzo długo był podekscytowany i opowiadał o meczu, stadionie, śnieżycy i wielu innych.

Tato Szymona

Tobiaszowi bardzo się podobało. Cieszy się, że był na meczu i dumnie chodził dziś z biletem. Dziękuję za opiekę nad nim.

Tato Tobiasza

Moi chłopcy (tata i syn) wrócili zadowoleni choć zmęczeni, od czasu wakacyjnego zadania domowego (kibicowanie na imprezie sportowej) bardzo polubili mecze na poznańskim stadionie. I tym razem bardzo im się podobało, choć wrócili zmęczeni.

Mama Tymoteusza i Franciszka

Na stadionie bardzo mi się podobało. Lech Kolejorz wygrał 1:0, co mnie bardzo ucieszyło. Najbardziej spodobało mi się, że podczas meczu zaczął padać śnieg, co wszystkich moich kolegów bardzo ucieszyło i w drodze powrotnej można było korzystać z tej atrakcji (np. rzucać się śnieżkami).

Józef z klasy 5

Z pewnością Szkoła „Skrzydła” weźmie udział w kolejnej akcji Kibicuj z klasą”.