lechpoznan„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie…”, czyli kilka słów o wizycie Skrzydeł na meczu Lecha Poznań.

Z okazji 95. urodzin Kolejorza oraz akcji Kibicuj z klasą chętni uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami udali się na mecz piłkarski rozegrany pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Łęczna.

Uczestnicy wyprawy, wyposażeni w klubowe szaliki, zebrali się tuż przy Lasku Marcelińskim, skąd całą grupą przeszli pod Inea Stadion.

Po przejściu przez kołowrotki, udali się do „sektora gości” na Trybunie Białasa, który na ten dzień został przekształcony w sektor dziecięcy. Przed rozpoczęciem meczu, wszyscy kibice – a było ich 40 tysięcy – odśpiewali hymn Kolejorza, po czym zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i świst ruszającej, trąbiącej lokomotywy, znaku gotowości drużyny do rozpoczęcia walki na boisku.

[gdlr_video url=”https://youtu.be/rVMB6PgMsBc” ]

Na trybunach panowała świetna atmosfera, wszyscy uczniowie z wielką uwagą obserwowali mecz, nie brakowało również nagłych okrzyków i westchnień, oddających pojawiające się, ale niewykorzystane sytuacje do strzelenia gola. Niestety, pomimo wielu okazji do zdobycia bramki, ani razu kibice nie mogli krzyknąć „goool”.

Z powodu bezbramkowego remisu pozostał mały niedosyt, ale ogólne wrażenia uczniów były bardzo pozytywne i już pojawiły się pytania, kiedy pójdziemy na następny mecz. 🙂