(1)Szkoła Podstawowa Skrzydła kolejny raz wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który odbywał się w Poznaniu.

Pochód rozpoczął się na Placu Wolności i zakończył na Starym Rynku.

Orszak to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych trzech Mędrców do betlejemskiego żłóbka. W jego trakcie aktorzy i uczniowie poznańskich szkół przedstawili sceny: walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty w pałacu Heroda oraz złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus.

Sceny przeplatane były wspólnym śpiewem kolęd, w który włączyli się wszyscy uczestnicy w liczbie około 15 tysięcy. Przemarsz zakończył występ zespołu Albo i Nie.

Na czele orszaku szły 10-osobowe delegacje szkolne, w tym niebieska ze Szkoły Skrzydła. Poniżej znajduje się skromna galeria złożona ze zdjęć pobranych z portalu ePoznan.pl, Głosu Wielkopolskiego oraz kolekcji własnej.

Więcej fotografii oraz materiał filmowy można znaleźć na stronie organizatorów: TUTAJ