IMG_7631

Wokół szkoły znajduje się obszerny teren pokryty zielenią, który idealnie nadaje się do zorganizowania rodzinnego pikniku.

To właśnie tutaj, w niedzielę 18 września cała społeczność szkoły obchodziła swoje święto, czyli Dzień Rodzin Skrzydeł.

Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na dwie główne części. Najpierw w godzinach od 12.00 do 14.00 miały miejsce Pierwsze Mistrzostwa Skrzydeł w Biegach na Orientację, natomiast później odbywał się właściwy Rodzinny Piknik Skrzydeł.

Zawody przewidziane były dla zespołów rodzic + dziecko (tata+syn/córka, mama+syn/córka). Zgłosiło się ponad dwadzieścia drużyn, które zostały podzielone na 3 kategorie pod względem wieku dzieci. Odprawa przed biegiem prowadzona była na terenie szkoły, a następnie uczestnicy udali się na miejsce startu. Cały „marszobieg” trwał około godziny, a jego trasa przebiegała na terenie wokół poznańskiego Nowego Zoo.

Każdy z uczestników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali dodatkowo wyróżnieni okolicznościowym pucharem oraz warzywno – owocową niespodzianką.

Rodzinny Piknik Skrzydeł był okazją do spotkania z innymi rodzinami w swobodnej atmosferze, zjedzenia pysznej kiełbaski z grilla, skosztowania wyśmienitych zup, chleba ze smalcem oraz domowych wypieków. Dzieci mogły spróbować swoich sił w kilku konkurencjach sportowych i bawić się wspólnie na terenie wokół szkoły. Chętni mieli szansę popisać się również talentem recytatorskim podczas konkursu, w którym czytane były fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza.

Wiele rodzin skorzystało z zaproszenia i licznie przybyło na piknik. Okazało się, że można przyjemnie spędzić czas w szkole nawet w niedzielę, niekoniecznie ucząc się, ale po porostu przebywając w miłym towarzystwie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Dniu Rodzin Skrzydeł. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy zgłosili się do pomocy w organizacji wydarzenia, prowadzili stoiska gastronomiczne oraz zapewniali wsparcie logistyczne.

Klasyfikacja końcowa Pierwszych Mistrzostw Skrzydeł w Biegach na Orientację prezentuje się następująco:

Kategoria I

9. Łazarski Fyrtel z czasem: 71:28 min
  10. Sobotki z czasem: 81:44 min
  11. Rumot z czasem: 82:44 min

Gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się wziąć udział w zawodach.