Szermierka

W dniu 21 grudnia 2016 w Szkole Podstawowej Skrzydła odbył się pierwszy Turniej szermierczy „O Puchar Skrzydeł”.

W zawodach wzięły udział dzieci uczestniczące na zajęcia szermiercze, które zostały podzielone na dwie grupy wiekowe.

Licznie zebrana widownia mogla zobaczyć walki na florety w wykonaniu swoich pociech. Wśród najmłodszych nie wyłoniono zwycięzcy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w zawodach oraz upominek.

Natomiast w grupie starszych florecistów zwycięzcą okazał się Ignacy Gogulski, który tego dnia nie miał sobie równych. Miejsce drugie przypadło Marcinowi Gogulskiemu, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Krzysztof BoruckiMaksymilian Chlewicki.

Wszyscy walczący odebrali z rąk pana dyrektora Filipa Leśniaka pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szermierczych.