monarJednym z sąsiadów Szkoły Podstawowej Skrzydła jest Stowarzyszenie Monar. To właśnie tam udała się klasa szósta wraz z wychowawcą w czwartek 12 stycznia.

Uczniów zaskoczyło bardzo pozytywne przyjęcie przez mieszkańców ośrodka oraz wszystkich jego pracowników.

Na wstępie chłopcy zostali oprowadzeni po całym ośrodku. Zobaczyli noclegownię, biuro, pokoje, jadalnię, pralnię a nawet suszarnię, w której wylegiwała się kotka Małgośka. Następnie razem z mieszkańcami wzięli udział w zajęciach arte terapeutycznych, podczas których własnoręcznie tworzyli witraże. Po zakończeniu warsztatów, wykonane przez siebie prace mogli zabrać do domów.

Uczniowie otrzymali też od mieszkańców słodkie upominki oraz wręczyli gospodarzom karmnik zbudowany przez klasę VI na zajęciach technicznych, który bardzo im się spodobał.

Mamy nadzieję, że ta wizyta będzie początkiem budowania pożytecznej i pięknej relacji z naszymi sąsiadami.

kotanski_pl