Tegoroczne rekolekcje wielkopostne pt. „Metamorfoza” odbywały się w parafii pw. św. Łukasza na os. Rusa w Poznaniu.

Zajęcia zorganizowane dla klasy pierwszej i drugiej odbywały się we wtorek 28 marca, dla klas trzeciej i czwartej we wtorek 4 kwietnia oraz dla klasy piątej i szóstej w czwartek 6 kwietnia.

Celem rekolekcji było połączenie trzech głównych elementów Wielkiego Postu: modlitwy, postu i jałmużny.

Uczniowie mieli czas na wspólne spotkanie, modlitwę, spowiedź i Mszę Świętą – MODLITWA.
Wspólnie wykonali i dostarczyli mazurki w kształcie motyla pacjentom pobliskiego Hospicjum – JAŁMUŻNA.
Nie było to łatwe zadanie dla chłopców… świeże upieczone mazurki tylko dla innych, a nie dla siebie – POST.

Na szczęście uczniowie mogli zjeść na obiad samodzielnie przyrządzone i świeżo upieczone zapiekanki.