W czwartek 8 lutego uczniowie klas 0-3 wybrali się wraz ze swymi wychowawcami do Borówca pod Poznaniem, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się największej w Polsce makiecie kolejowej.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem tej misternej konstrukcji zbudowanej z wielką dbałością o szczegóły i złożonej z imponującej liczby elementów.

W sumie makieta złożona jest z ok. 1300 metrów torów, 25 lokomotyw, 150 wagonów, niezliczonej liczby figurek, pojazdów i wielu innych elementów, a wszystko to możliwe do podziwiania zarówno w scenerii dziennej, jak i nocnej (po zgaszeniu światła).

Po wstępnym (pobieżnym) oglądzie makiety przez chłopców, gospodarze rozdawali im zdjęcia przedstawiające wybrane jej elementy w dużym zbliżeniu – zadaniem chłopców było ich odnalezienie, co trzeba przyznać, nie było takie łatwe. Chłopcy wzajemnie motywując się do poszukiwań, z wielkim zaangażowaniem i wyrazem skupienia na twarzach nie poddawali się i zawsze, prędzej czy później, kończyli zadanie sukcesem.