KatedraDnia 17 maja 2016 roku, uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej Skrzydła udali się na wycieczkę do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Na miejscu wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji 1050-lecia Chrztu Polski pt. „Skąd mamy wiedzieć jaki to Święty?”

Właśnie, skąd? Świętych jest bardzo wielu. Nie sposób zapamiętać ich imiona dorosłym, a cóż dopiero dzieciom. Uczestnicząc w tej lekcji mali znawcy sztuki, poznali fortel, który ułatwił im rozpoznawanie najważniejszych dla Kościoła Świętych.

Kluczem do zagadki okazało się się właściwe nazwanie atrybutu – charakterystycznego przedmiotu, który przypominać ma epizod z życia, czy męczeńskiej śmierci wyznawców Chrystusa.

Pod koniec zajęć chłopcy wykonywali ćwiczenia utrwalające i systematyzujące zdobytą wiedzę, a następnie zjedli posiłek w sali konferencyjnej na terenie muzeum.