logo_muzeumW czwartek 3 marca, uczniowie klas 4 i 5 zamienili szkolne ławki na pomieszczenia ekspozycyjne Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego. Głównym celem wizyty była lekcja muzealna dotycząca Powstania Wielkopolskiego.

Chłopcy mogli zapoznać się z eksponatami Muzeum, zarówno z wystawy stałej, jak również, co szczególnie przykuło uwagę uczniów, tymczasowej, na której zaprezentowano kilkaset modeli samolotów wykonanych z tworzywa sztucznego. Jesteśmy zadowoleni z tego zaplanowanego „zbiegu okoliczności”, który tak dobrze wpisał się w serię lotniczych wycieczek, w których biorą udział uczniowie Skrzydeł.

Dużą popularnością wśród stałych eksponatów cieszyło się stanowisko karabinu maszynowego, przy którym można było przyjąć pozycję strzelecką i zapozować do zdjęcia.

Zdjęcie0177

Wizyta w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym okazała się zbyt krótka ze względu na mnogość interesujących muzealiów. W związku z tym niektórzy uczniowie już planują kolejne odwiedziny, tym razem ze swoimi rodzicami.