Pchła SzachrajkaDnia 24 maja klasy 1-3 Szkoły Podstawowej Skrzydła wybrały się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt. Pchła Szachrajka.

Bajka ta nazywana jest perłą literatury dziecięcej autorstwa mistrza gatunku, Jana

Brzechwy.

Sześcioro aktorów przez półtorej godziny zabawiało chłopców odgrywając przedstawienie w formie kabaretu. W roli tytułowej wystąpiła Lucyna Winkel, widoczna na zdjęciach w czerwonym kostiumie. Kolejnym aktom sztuki towarzyszyła gra świateł, dźwięki instrumentów oraz głośny śmiech dzieci.

Uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do szkoły zachwyceni

obejrzanym przedstawieniem. Chłopcy zauważyli wiele zalet sztuki teatralnej w porównaniu do seansu filmowego w kinie. Podkreślali bliskość sceny, bezpośredni kontakt z aktorami oraz interakcję z publicznością.

Z pewnością wizyty w teatrze będą organizowane częściej, do czego zachęcamy również rodziców.