🟩Wycieczka klasowa na Morasko!!
ℹ️ Góra Morasko to najwyższe wzniesienie na terenie Poznania, z którego rozciąga się widok na całe miasto. ⛰️
🍂Pomimo trudnych jesiennych warunków pogodowych klasy 4 oraz 5 wraz z opiekunami bez trudu zdobyły ten szczyt 💪
🎯Znajdujący się u podnóża rezerwat Meteoryt Morasko stał się naszym kolejnym celem wędrówki.
✅Uczniowie mogli odkryć tajemniczą historię kraterów powstałych ponad 5 tys. lat temu.
✅Zamieniliśmy się w badaczy I Wojny Światowej. Przemierzając długi i kręty labirynt drzew, pokonując wiele przeszkód, a przy okazji podziwiając jesienny krajobraz, dotarliśmy do starego i zapomnianego cmentarza z przełomu XIX i XX w.
✅Sprzątając ten teren, udało nam się znaleźć kilka ciekawych artefaktów. ⤵️
Po odmówionej modlitwie i zapaleniu zniczy, udaliśmy się do szkoły na wspólny obiad – ciepłą pizzę 🍕