W dniach 26-27 października uczniowie klas IV i V pod opieką panów Stanisława Polcyna, Bartosza Michalskiego i Rocha Burandta wzięli udział w wycieczce połączonej ze zdobywaniem kolejnych szczytów w ramach Szkolnego Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.

Czwartoklasiści tradycyjnie już wyruszyli na Ślężę (718 m n.p.m.), a piątoklasiści wybrali się na szczyt Wielkiej Sowy (1014 m n.p.m.).

Wyjechali z Poznania przed świtem i o godzinie 11:00, klasa IV z przełęczy Tąpadła wyruszyła na podbój Ślęży. W tym czasie starsi uczniowie przejechali jeszcze kilkadziesiąt kilometrów, aby z Rościszowa rozpocząć marsz na Wielką Sowę. Obie grupy przeszły swoje trasy bez problemów i po kilku godzinach wszyscy spotkali się na obiedzie w Schronisku PTTK „Pod Wieżycą”. Dzień zakończyli w zaprzyjaźnionej, wrocławskiej Szkole „Iskry”, w której sami przygotowywali sobie kolację oraz nocleg.

Piątek rozpoczęli na wrocławskim Rynku, z którego uliczkami Starego Miasta przeszli do rotundy Panoramy Racławickiej. Wywarła ona na chłopcach duże wrażenie swoją wielkością i dokładnością odwzorowania historycznej bitwy. Później zobaczyli imponującą Halę Stulecia i zwiedzili znajdujący się nieopodal Ogród Japoński. Po obiedzie w Iskrach, dotarli do najciekawszej, zdaniem wielu uczniów, atrakcji wyjazdu – Centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis. Na miejscu spędzili półtorej godziny i korzystając z wielu interaktywnych stanowisk przekonali się o tym, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka.