W trzecim tygodniu maja (gdy klasy I-VI były na Zielonej Szkole) najmłodsi uczniowie Szkoły „Skrzydła” wzięli udział aż w dwóch wycieczkach.

W poniedziałek (15 maja) wybrali się na Stadion Lecha Poznań. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć między innymi: Salę Konferencyjną, Szatnię Gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Lożę Prezydencką, Salę Legend, Trybunę Prasową i Lokomotywę. Jako że zerówkowicze są małymi wielkimi fanami słynnego poznańskiego klubu, bezpośredni kontakt z miejscem, w którym na co dzień pracują ich idole, był dla nich dużym przeżyciem.

W środę natomiast (17 maja) pojechali do Nowego Zoo. Zwiedzanie rozpoczęli od zajęć w ogródku dziecięcym, gdzie pod opieką pracownika działu dydaktycznego mogli zapoznać się z owieczkami, kózkami, osiołkami, kucykami szetlandzkimi i króliczkami. Chłopcy dowiedzieli się o zwyczajach mieszkających w Ogródku stworzeń, jak mają na imię, co lubią jeść na śniadanie, jak i kiedy najbardziej dokazują. Pod opieką przewodnika zwiedzili również basen fok pospolitych oraz Pawilon Zwierząt Nocnych.

Podczas swobodnej wędrówki po zoo (już bez przewodnika) uczniom udało się zobaczyć m.in. niedźwiedzie, żubry, bizony, żyrafy, flamingi czy słonie. Na koniec objechali cały obiekt kolejką, z której po raz ostatni mogli rzucić okiem na wszystkie wcześniej dokładnie obejrzane zwierzęta. Była to dobra okazja do uporządkowania nagromadzonych tego dnia wrażeń i zadecydowania, co danemu chłopcu podobało się najbardziej.