W poniedziałek 22 stycznia do Szkoły „Skrzydła” przyjechał wyjątkowy gość – Milena Olszewska, brązowa medalistka paraolimpijska w łucznictwie.

Pani Milena pochodzi z Czarnkowa, tak samo jak nauczyciel wychowania fizycznego w „Skrzydłach”, pan Bartosz Michalski.

Urodziła się z niedorozwojem prawej kończyny dolnej, dopiero jako nastolatka przeszła amputację. Podkreślała, że pomimo troszkę większych trudności ruchowych, na podwórku bawiła się jak każde inne dziecko. Na studia wyjechała do Gorzowa Wlkp. gdzie również zaczęła się jej przygoda ze strzelaniem z łuku. Opowiadała, że wiele razy kończyła zawody na ostatnim miejscu i żeby nauczyć się wygrywać, najpierw musiała nauczyć się przegrywać. Po kilki latach treningu przyszły oczekiwane efekty.

W czasie spotkania chłopcy mieli okazję dotknąć brązowych medali olimpijskich z Londynu (2012) i Rio (2016) i wielu innych z Mistrzostw Świata i Europy. Pani Milena podzieliła się wspomnieniami z wioski olimpijskiej i z decydujących pojedynków z rywalkami. Uczniowie słuchali opowiadań z zapartym tchem. W drugiej części spotkania – na sali gimnastycznej –  każdy mógł oddać strzał z łuku i poczuć się jak prawdziwy łucznik.

Dziękujemy Pani Milenie za przybycie i podzielenie się swoim świadectwem życia osobistego, jak i sportowego. Mówimy „Do zobaczenia!” i życzymy powodzenia w przygotowaniach do kolejnej olimpiady – tym razem w Tokio.