W sobotę 27 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Kampusie Morasko miała miejsce coroczna konferencja programistyczna dla dzieci o nazwie Devoxx4Kids.

Jednym z organizatorów tej inicjatywy jest nauczyciel zajęć komputerowych, pan Piotr Ławniczak. Wzięło w niej udział również kilku uczniów Szkoły „Skrzydła”.

Wydarzenie było skierowane dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Każdy z czterech przedziałów wiekowych miał przygotowaną oddzielną ścieżkę edukacyjną. Podczas przeprowadzanych warsztatów wykorzystywano zarówno darmowe jak i komercyjne rozwiązania dostępne na polskim rynku lub przez internet.

Chłopcy mieli okazję poznać podstawy kodowania w języku C++, zaprogramować roboty Lego Mindstorms, tworzyć animacje w Blenderze czy wykonać swój przedmiot na drukarce 3D. Dzieci i rodzice wrócili z zajęć bardzo zadowoleni, a także bogatsi o nowe doświadczenia z zakresu informatyki.

Zainteresowanie udziałem w Devoxx4Kids było bardzo duże, dlatego organizatorzy rozważają możliwość uruchomienia kolejnej edycji jeszcze w tym roku. Jeśli tak się stanie, poinformujemy o zapisach całą społeczność Szkoły „Skrzydła” za pomocą strony internetowej i facebooka.