Nasza drużyna piłkarska.Klasa V zainaugurowała swój pierwszy piłkarski turniej!

Reprezentacja UKS Skrzydła podjęła walkę w zawodach przeciwko rok starszym kolegom z kilku poznańskich szkół podstawowych.

Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” zorganizował turniej, którego głównym celem jest wyłonienie najzdolniejszych piłkarzy w roczniku 2003 i młodszych, upowszechnianie sportu i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie patologiom społecznym, kreowanie właściwych postaw uczestnika imprez masowych oraz promocja zdrowego stylu życia i odżywiania.

System rozgrywek podzielono na 3 rundy, które kończą się finałem wojewódzkim. Uczniowie Szkoły Podstawowej Skrzydła wzięli udział w rundzie eliminacyjnej (I), która miała miejsce na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 6 im. Hipolita Cegielskiego na os. Rusa 56.

Przeciwnikami Skrzydeł były:

• Dwujęzyczna Polsko – Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa,
  • Szkoła Podstawowa Nr 50 im. I-szej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka
  • Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Hipolita Cegielskiego.

Wyniki meczów rozegranych przez UKS Skrzydła:
Szkoła Podstawowa Skrzydła 0 : 4 Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 50 2 : 1 Szkoła Podstawowa Skrzydła
Szkoła Podstawowa Nr 6 3 : 1 Szkoła Podstawowa Skrzydła

Mimo przegranych meczów turniej był doskonałym doświadczeniem budującym silny zespół i przygotowującym drużynę do kolejnych turniejów, m.in. Mistrzostw Polski U-11 i U-12 Szkół dla Chłopców, rozpoczynających się 11 czerwca w Gdańsku.

Cieszy postawa chłopaków oraz pozytywne wrażenie jakie pozostawiliśmy po sobie, strzelając m.in. najpiękniejszą bramkę turnieju oraz wspierając aktywnym kibicowaniem do samego końca drużyny, które walczyły o awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Skład drużyny:
Trener: Paweł Szymański