Nasza drużyna piłkarska.Klasa V zainaugurowała swój pierwszy piłkarski turniej!

Reprezentacja UKS Skrzydła podjęła walkę w zawodach przeciwko rok starszym kolegom z kilku poznańskich szkół podstawowych.

Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” zorganizował turniej, którego głównym celem jest wyłonienie najzdolniejszych piłkarzy w roczniku 2003 i młodszych, upowszechnianie sportu i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie patologiom społecznym, kreowanie właściwych postaw uczestnika imprez masowych oraz promocja zdrowego stylu życia i odżywiania.

System rozgrywek podzielono na 3 rundy, które kończą się finałem wojewódzkim. Uczniowie Szkoły Podstawowej Skrzydła wzięli udział w rundzie eliminacyjnej (I), która miała miejsce na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 6 im. Hipolita Cegielskiego na os. Rusa 56.

Przeciwnikami Skrzydeł były:

  • Dwujęzyczna Polsko – Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa,
  • Szkoła Podstawowa Nr 50 im. I-szej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka
  • Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Hipolita Cegielskiego.

Wyniki meczów rozegranych przez UKS Skrzydła:
Szkoła Podstawowa Skrzydła 0 : 4 Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 50 2 : 1 Szkoła Podstawowa Skrzydła
Szkoła Podstawowa Nr 6 3 : 1 Szkoła Podstawowa Skrzydła


Mimo przegranych meczów turniej był doskonałym doświadczeniem budującym silny zespół i przygotowującym drużynę do kolejnych turniejów, m.in. Mistrzostw Polski U-11 i U-12 Szkół dla Chłopców, rozpoczynających się 11 czerwca w Gdańsku.

Cieszy postawa chłopaków oraz pozytywne wrażenie jakie pozostawiliśmy po sobie, strzelając m.in. najpiękniejszą bramkę turnieju oraz wspierając aktywnym kibicowaniem do samego końca drużyny, które walczyły o awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Skład drużyny:
Trener: Paweł Szymański
Asystent trenera: Piotr Ławniczak
Numer Zawodnik
1. Krzysztof Borucki
2. Maksymilian Chlewicki
3. Mateusz Czajka
4. Ignacy Gogulski
5. Marcin Gogulski
6. Jakub Kostka
7. Antoni Krzyżaniak
8. Antoni Mirkowski
9. Piotr Piechocki
10. Antoni Staniewski
11. Zachariasz Tylkowski
12. Piotr Zdrojewski