📣📣Placówki Fundacji Sternik – Poznań – mecenasem szkoły w Papui Nowej Gwinei ‼️🤩
💚W duchu troski o najbardziej potrzebujących oraz kształtowania postaw empatii i wrażliwości na drugiego człowieka, w czasie tegorocznego adwentu Szkoły Horyzonty i Skrzydła włączają się w akcję „Zostań mecenasem szkoły w Papua Nowa Gwinea”.
💰Część środków zebranych z tegorocznych kiermaszów świątecznych w naszych placówkach zostanie przekazana ks. Robertowi Ablewiczowi, Misjonarzowi Świętej Rodzin, Prowincjalny Referat Misyjny MSF, , który wraz z lokalną społecznością Papui pragnie wyremontować szkołę w tamtejszej wiosce, aby stworzyć godne warunki do nauki dla dzieci 📚🏫Specjalnie dla naszej szkoły nagrał krótki filmik, który obrazuje tamtejszą rzeczywistość oraz skalę potrzeb, w których jako sternikowa społeczność pragniemy ks Roberta wspierać.
➡️➡️A jakie to są potrzeby? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej filmowej relacji:
🤔W jaki sposób możesz pomóc?
😀Jeśli Wasze dzieci, Wy sami a może i nawet Wasi bliscy, znajomi, przyjaciele chcielibyście włączyć się w naszą akcję, to możecie zrobić:
🎄Kupując świąteczne ozdoby i smakołyki podczas naszych kiermaszów w naszych placówkach – częściowy dochód z tegorocznych kiermaszów przeznaczymy na szkołę w Papui Nowej Gwinei
🎄Wrzucając datek do puszki wystawionej we wszystkich placówkach
🔷Każda złotówka zostanie zagospodarowana. Pamiętaj‼️
💚Wrzucając 2 zł fundujesz zakup długopisu🖊️
💚5zł to jeden zeszyt📒
💚30 zł to piórnik lub klapki na stopy jednego ucznia🩴🩴
💚100 zł to nowa para butów 👞👞 lub pełen mundurek dla jednego ucznia👗👖
💚150-200 zł to koszt jednego plecaka🎒
💚350-400 zł to nowa ławka do szkoły lub wyposażenie jednego dziecka we wszystko, czego potrzebuje (plecak, przybory szkolne, mundurek, zeszyty i buty)😍
❤️Już dziś dziękujemy Wam za Wasze serce i hojność. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić cały świat jednego dziecka. Stańmy się częścią tej zmiany!🥰💪